Rower to przyjemność i relaks, połączone z dbaniem o kondycję fizyczną i dobry stan zdrowia.

Jeżdżąc regularnie na rowerze:

  • do wysiłku angażujesz uda, łydki, biodra, mięśnie brzucha i grzbietu, które z czasem nabierają większej sprężystości
  • poprawiasz funkcjonowanie układu oddechowego oddechowego krążenia;
  • wspomagasz przepływ krwi w łydkach co przeciwdziała żylakom oraz zakrzepom w żyłach;
  • spalasz w ciągu godziny 300 kcal – wolna jazda i aż 600 kcal jadąc szybko.

Jazda na rowerze zalicza się do sportów bezpiecznych nie obciążających nadmiernie organizmu. Warto jednak pamiętać przed jazdą o sprawdzeniu stanu technicznego roweru. Trasę należy planować rozsądnie,biorąc pod uwagę stan swojej kondycji., warunki atmosferyczne i trudność szlaku. Należy pamiętać o odpowiednim ubiorze i kasku.

Idealny sport dla osób lubiących dynamiczne formy aktywnego wypoczynku. Jazda na rolkach to doskonały sposób na zadbanie o własną kondycje.

Rolki wymuszają większe zużycie energii niż podczas marszu. Jest to świetny trening wytrzymałościowy, pozwalający stracić zbędne kilogramy.

Dzięki Nordic Walking możemy trenować i utrzymywać w dobrej kondycji praktycznie całe ciało.

Dbamy o serce, mięśnie oraz o układ krwionośny. Nordic Walking może uprawiać niemal każdy, potrzebne jest jedynie odpowiednie obuwie sportowe, kije i odrobina czasu na spacer w każdych warunkach terenu po górskich szlakach i po ścieżkach w parku.

Spacer nordycki powstał w krajach skandynawskich, a obecnie zyskuje coraz większą popularność w całe Europie.

Regularne spacery z kijami przynoszą odprężenie, wzmocnienie mięśni, spalamy o 20% więcej kalorii niż przy tradycyjnym marszu, a co najważniejsze angażujemy ponad 90% mięśni całego ciała co wpływa na ujędrnienie ciała i ogólną poprawę kondycji fizycznej.

Bardzo ważną sprawą jest prawidłowa technika Nordic Walking. Tylko wtedy przyniesie korzyści zdrowotne. A zatem zacznijmy jej naukę pamiętając o tym że na kijach nie opieramy się jak na lasce ale odpychamy się nimi jak podczas biegu narciarskiego.

  1. idź ciągnąc kijki za sobą , mięśnie barków rozluźnione plecy wyprostowane
  2. zaciśnij palce na kijkach ręce wyprostowane w łokciach
  3. wbij prawy kijek 9 na wysokości pięty lub tuż za nią, wykonując jednocześnie krok do przodu lewą nogą
  4. kiedy ręka z kijem pozostanie za tobą przenieś na niego ciężar ciała odciążając stawy i mocna się odepchnij, w momencie odepchnięcia otwórz dłoń i rozluźnij mięśnie rąk

Jest to forma aktywności ruchowej , która dla wielu młodych ludzi jest świetnym sposobem spędzania wolnego czasu.

Idealnym miejscem do jazdy są skateparki- specjalne tory do uprawiania skatu, jazdy na bmx, wyczynowej jazdy na rolkach.

Jeśli nie uprawiasz tego sportu regularnie, to z pewnością warto zacząć.

Pływanie jest sportem który można uprawiać w każdym wieku. Podczas pływania spalasz 500 – 600 kcal, usprawniasz układ oddechowy i krwionośny. Wzmacniasz klatkę piersiową, barki ramiona mięśnie nóg i brzucha oraz ćwiczysz kręgosłup.

Muszyna położona jest w centralnym miejscu połowów, jednej z najpiękniejszych rzek polskich – Popradu. Stąd bardzo blisko do przełomów rzeki na przełęczy Leluchowskiej i przełomów tzw. łopaty słowackiej i polskiej w Andrzejówce i Żegiestowie.

To tutaj znajdują się najpiękniejsze miejsca dla połowu szlachetnych gatunków ryb. Rzeka Poprad charakteryzuje się bowiem tym, że oprócz wartkiego nurtu posiada głębokie rowy spokojniejszego nurtu ciągnące się czasami przez kilkadziesiąt metrów. W rowach tych złowić można rzadkie okazy pstrąga, lipienia i głowacicy.

To właśnie w Popradzie złowiona została rekordowa głowacica ponad 20 kg.

Dzięki zasobności pokarmowej rzeki, można tu złowić rekordowego lipienia "kardynała", a także wypasionego półmetrowego pstrąga. Wspominając walory Popradu nie należy zapominać o Muszynce i Szczawniczku, potokach wpływających w Muszynie do Popradu. Na tych potokach ,można łowiąc na muchę złowić pod kaskadami piękne okazy pstrąga i lipienia. Ewenementem w warunkach polskich jest możliwość zaobserwowania na wiosnę tarliska głowacicy na Muszynce. Nie są rzadkością okazy ponad metrowej długości.

Kask stanowi niezbędne zabezpieczenie szczególnie dla dzieci. Nie powinni o nim zapominać zarówno początkujący narciarze jak i młodzież trenująca w szkółkach narciarskich. Tych narciarzy i snowboardzistów, którzy bagatelizują jazdę w kasku chcemy przekonać, że jest to konieczność, która niejednokrotnie w wypadkach na stoku ratuje życie. Kaski Są naprawdę modne! Wygląda się w nich profesjonalnie. Widać to na stokach gdzie z każdym sezonem przybywa narciarzy w kaskach.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór różnych modeli kasków dla dzieci i dorosłych. Przy zakupach pomożemy w doborze odpowiedniego modelu kasku tak aby komfort i bezpieczeństwo jazdy było jak największe.

PAMIĘTAJ!!! Dzieci do lat 15-stu mają obowiązek jazdy w kaskach.

Profesjonalna odzież outdorowa pełni swoje funkcje dzięki membranie oddychającej. W trakcie używania na jej powierzchni zalega brud, który zatyka pory membrany i osłabia jej właściwości. Dlatego odzież ta powinna być systematycznie prana ale przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Kurtki można prać w pralce maksymalnie do temperatury 40 stopni C w profesjonalnym żelu do prania lub w niewielkiej ilości proszku bez użycia płynów zmiękczających ani płynów do płukania. Nie wolno suszyć odzieży na grzejnikach ani w ich pobliżu. Należy stosować wszystkie zalecenia zgodnie z instrukcją na metce.

Pamiętaj jednak, że nie wszystko jest wieczne. Jeśli zauważysz ,że izolacyjność cieplna i wodoodporność jest dużo niższa niż na początku użytkowania to znak, że kurtka wymaga ponownej ręcznej impregnacji. W ofercie naszego sklepu posiadamy profesjonalne środki do pielęgnacji odzieży outdorowej.

Aktywny wypoczynek gwarancją zdrowia i dobrej zabawy

Lodowisko w Muszynie
Skatepark w Muszynie
Trasy biegowe w Muszynie
Rowery górskie

Muszyna i okolice to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Liczne trasy rowerowe i piesze, baseny, spływy pontonowe, skeatepark, malowniczo położone rzeki (raj dla wędkarzy) – latem – a zimą wyciągi narciarskie, trasy biegowe, lodowisko, skutery śnieżne dają każdemu możliwość wyboru własnej formy aktywności sportowej.

ZAPRASZAMY DO MUSZYNY

Kontakt

info@hans.com.pl
tel. sklep +48 605 332 993
tel. +48 605 450 079