Muszyna położona jest w centralnym miejscu połowów, jednej z najpiękniejszych rzek polskich – Popradu. Stąd bardzo blisko do przełomów rzeki na przełęczy Leluchowskiej i przełomów tzw. łopaty słowackiej i polskiej w Andrzejówce i Żegiestowie.

To tutaj znajdują się najpiękniejsze miejsca dla połowu szlachetnych gatunków ryb. Rzeka Poprad charakteryzuje się bowiem tym, że oprócz wartkiego nurtu posiada głębokie rowy spokojniejszego nurtu ciągnące się czasami przez kilkadziesiąt metrów. W rowach tych złowić można rzadkie okazy pstrąga, lipienia i głowacicy.

To właśnie w Popradzie złowiona została rekordowa głowacica ponad 20 kg.

Dzięki zasobności pokarmowej rzeki, można tu złowić rekordowego lipienia "kardynała", a także wypasionego półmetrowego pstrąga. Wspominając walory Popradu nie należy zapominać o Muszynce i Szczawniczku, potokach wpływających w Muszynie do Popradu. Na tych potokach ,można łowiąc na muchę złowić pod kaskadami piękne okazy pstrąga i lipienia. Ewenementem w warunkach polskich jest możliwość zaobserwowania na wiosnę tarliska głowacicy na Muszynce. Nie są rzadkością okazy ponad metrowej długości.

Wędkarzom pragnącym złowić pstrągi i lipienie polecam bystrzyny w Leluchowie poniżej ujścia potoku Smerczek, okolice kościoła na Folwarku, pod ujściem Muszynki i Szczawniczka oraz pod ujściem Wierchomlanki.

Pragnącym złowić głowacicę głęboczki polecam miejsce na styku z bystrzynami od granicy państwa w Leluchowie aż po stację kolejową Żegiestowie. Zwolennikom połowu białej ryby polecam połowy brzany, świnki i klenia których występowanie jest coraz bardziej masowe, dzięki programowi odbudowy gatunków tych ryb, wdrażane przez okręg P.Z.W. w Nowym Sączu.

Aktywny wypoczynek gwarancją zdrowia i dobrej zabawy

Lodowisko w Muszynie
Skatepark w Muszynie
Trasy biegowe w Muszynie
Rowery górskie

Muszyna i okolice to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Liczne trasy rowerowe i piesze, baseny, spływy pontonowe, skeatepark, malowniczo położone rzeki (raj dla wędkarzy) – latem – a zimą wyciągi narciarskie, trasy biegowe, lodowisko, skutery śnieżne dają każdemu możliwość wyboru własnej formy aktywności sportowej.

ZAPRASZAMY DO MUSZYNY

Kontakt

info@hans.com.pl
tel. sklep +48 605 332 993
tel. +48 605 450 079