Dzięki Nordic Walking możemy trenować i utrzymywać w dobrej kondycji praktycznie całe ciało.

Dbamy o serce, mięśnie oraz o układ krwionośny. Nordic Walking może uprawiać niemal każdy, potrzebne jest jedynie odpowiednie obuwie sportowe, kije i odrobina czasu na spacer w każdych warunkach terenu po górskich szlakach i po ścieżkach w parku.

Spacer nordycki powstał w krajach skandynawskich, a obecnie zyskuje coraz większą popularność w całe Europie.

Regularne spacery z kijami przynoszą odprężenie, wzmocnienie mięśni, spalamy o 20% więcej kalorii niż przy tradycyjnym marszu, a co najważniejsze angażujemy ponad 90% mięśni całego ciała co wpływa na ujędrnienie ciała i ogólną poprawę kondycji fizycznej.

Bardzo ważną sprawą jest prawidłowa technika Nordic Walking. Tylko wtedy przyniesie korzyści zdrowotne. A zatem zacznijmy jej naukę pamiętając o tym że na kijach nie opieramy się jak na lasce ale odpychamy się nimi jak podczas biegu narciarskiego.

  1. idź ciągnąc kijki za sobą , mięśnie barków rozluźnione plecy wyprostowane
  2. zaciśnij palce na kijkach ręce wyprostowane w łokciach
  3. wbij prawy kijek 9 na wysokości pięty lub tuż za nią, wykonując jednocześnie krok do przodu lewą nogą
  4. kiedy ręka z kijem pozostanie za tobą przenieś na niego ciężar ciała odciążając stawy i mocna się odepchnij, w momencie odepchnięcia otwórz dłoń i rozluźnij mięśnie rąk

Aktywny wypoczynek gwarancją zdrowia i dobrej zabawy

Lodowisko w Muszynie
Skatepark w Muszynie
Trasy biegowe w Muszynie
Rowery górskie

Muszyna i okolice to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Liczne trasy rowerowe i piesze, baseny, spływy pontonowe, skeatepark, malowniczo położone rzeki (raj dla wędkarzy) – latem – a zimą wyciągi narciarskie, trasy biegowe, lodowisko, skutery śnieżne dają każdemu możliwość wyboru własnej formy aktywności sportowej.

ZAPRASZAMY DO MUSZYNY

Kontakt

info@hans.com.pl
tel. sklep +48 605 332 993
tel. +48 605 450 079